KONST / Litografier / Färglitografi 17516274
nr 1751 6274
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Pyramider. Signerad, numrerad 26/32,30x80 cm, yttermått inklusive ram: 48x96 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 15 december 2025
kl 19:23:48
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman